Co dělat, když není co dělat?

06.04.2020 | Matěj Černík

Současná situace týmovým tréninkům moc nepřeje, takže na sobě musí pracovat každý sám. Pokud nevíte jak, máme pro vás pár tipů.

Hokejová příprava

Přímo na míru hokejistům je vytvořený projekt #HokejDoma přímo od Českého svazu ledního hokeje. Najít tak můžete průběžně připravovaná videa na YouTube, přečíst si můžete také následující články na webu hokej.cz:

Obecná kondiční příprava

Pro základní trénink samozřejmě stačí běhání, shyby, kliky, dřepy a sklapovačky. Ale upřímně, kdo z vás by vydržel jen s tímhle několik týdnů? Pokud si chcete trénink zpestřit, dozvědět se o cvičení něco dalšího nebo využít předpřipravený tréninkový plán, máte spoustu míst, kde se inspirovat. Pro chytré telefony existuje spousta aplikací, z nichž ty nejlepší zdarma vybral web cnews.cz. Pokud máte rádi videa, na YouTube můžete najít spoustu videí od Armády ČR. Výborně zpracovaný je také seriál Škola síly na iDnes.cz.

Příprava pro brankáře

Hra brankářů je v hokeji velmi specifická, proto potřebují i specifickou kondiční přípravu. V našem klubu dostávají každý týden tréninkový plán od našeho trenéra brankářů, Vladimíra Dohnala. Videa k některým z nich pak můžete nalézt na Facebooku Goalie Service.

Rada na závěr

Rad a pokynů k tomu, jak cvičit a co v nouzovém stavu dělat, najdete všude stovky. Nejúčinnější je ale stále řídit se zdravým rozumem. Dělejte, co vás baví, pracujte na sobě, snažte se toto období pokud možno co nejlépe využít. Ať se v sezoně 2020/2021 sejdeme v co nejsilnější sestavě!