Mladší žáci: úspěšný ročník hokejově dospívá

08.04.2020 | Jakub Janoušek

Sezónu 19/20 jsme podle nového konceptu soutěží ČSLH začali v mladších žácích ve stejném složení jako vloni, tedy s ročníkem 2007 + 2008, což bylo pro tento tým velkým přínosem. Již v sezóně 18/19 se totiž z kluků stala skvělá parta, která následně v těch nejtěžších zápasech zvládala táhnout za jeden provaz, jako pravý TÝM. Další sezóna v tomto složení byla tedy jednoznačně prospěšná pro další rozvoj hráčů jak z psychomotorického, tak kondičního a koordinačního hlediska.

Sezónu hodnotím rozhodně pozitivně. Kluci udělali za celý rok velký pokrok, a to nejen z hráčského pohledu. Samozřejmě jsme měli i slabší chvilky, které většinou plynuly z nekoncentrovanosti v některých lehčích zápasech. S tím jsme se však v průběhu roku naučili pracovat a kluci začali přebírat za své, že v zápasech není tolik důležitý výsledek nebo to, kolik gólů dají, nýbrž co nového je utkání naučí a kolik nových zkušeností, poznatků a prožitků si ze zimáku odnesou.

Samozřejmě nás mrzí, že vzhledem k situaci okolo koronaviru, která nás na počátku března zasáhla, jsme se s tak podařenou sezónou nemohli rozloučit nějakým pěkným turnajem. Také jsme měli spoustu dovedností, na kterých jsme pracovali, učili se je a bohužel nestihli tento proces dokončit. Alespoň máme o motivaci navíc pokračovat v nich i příští sezónu, učit se dál a být lepší a lepší.

Uplynulý ročník nás všechny posunul o velký kus dopředu, v týmu panovala skvělá nálada a zažili jsme spoustu zábavy. Už se těším, až se všichni opět sejdeme v příští sezóně.