Jan Kern: na Zbraslavi jsem se těšil na každý trénink

04.03.2021 | Matěj Černík

Jan Kern, který působil až do osmé třídy v našem klubu, odešel v roce 2017 zkusit hokejové štěstí do Spojených států a před dvěma lety nastoupil dokonce na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. v dnešním rozhovoru se ho zeptáme na to, co mu doba strávená v našem klubu dala, i jak vypadá dnešní hokej v Americe.

Jak vzpomínáš na léta strávená na Nikolajce, tehdy ještě v klubu HC Slavoj Zbraslav?

Na Zbraslav vzpomínám jen v tom nejlepším. Těšil jsem se na každý trénink a udělal jsem si tam spoustu kámošů.

Hráči, kteří mají větší ambice, často opouštějí náš klub mnohem dříve. Pomohly ti právě ty roky navíc na Smíchově?

Myslím si, že mi ty roky navíc pomohly, hráli jsme v tu dobu žákovskou ligu, což bylo to nejlepší, co se dalo, a nebylo nás tolik v týmu, tudíž jsem měl velice velký ice-time a to každému pomůže se rozvíjet a zlepšovat. Také bylo lehčí spojit hokej se školou, tudíž jsem měl dost času věnovat se studiu, a to mi pomohlo se vzdělávat.

Liší se nějak zásadně tréninky a příprava zejména mladších hráčů u nás a v zámoří?

Určitě, přijde mi, že v Česku už jste od mala vedeni spíš k rozvoji hokejového myšlení, pomocí různých her. v Americe se dbá ze začátku hlavně na rozvoj individuálních skills a až později se tam přidá víc herních prvků. Také je velký rozdíl v přístupu hráčů, trenérů a i rodičů.

Jak teď zvládáš situaci ohledně pandemie koronaviru?

Tak situace není úplně ideální, teďka jsem v USA a tady není tak přísný režim jako v Česku, ale my od týmu a školy musíme dodržovat přísný režim, abychom nebyli pozitivní a neohrožovali naši sezónu, která se už blíží ke konci. Díky těmto opatření strávíme skoro všechen čas v pokoji, ale aspoň je dost času na studium, komunikaci s blízkými a na video hry.

Jaké jsou tvé plány do budoucna, zejména ty hokejové?

Tak teďka jsem na škole a zbývají mi ještě tři roky, takže v plánu je si udělat školu a poté se uvidí, rád bych hrál někde v Evropě. Samozřejmě je možnost, že bych ukončil školu dřív a dodělal si ji v Česku.

Muži | Sobota 03.10.2020
2:5 (0:3, 0:1, 2:1)