3. třída: udělali jsme velký kus práce a budovali kolektiv, který miluje hokej

HC Smíchov 1913 | 12. 4. 2023

Ve třetí třídě se malí hokejisté seznamují s režimem pravých sportovců – tři tréninky týdně doplňují pravidelné turnaje. I když ještě nejsou důležité výsledky, hráči se seznamují s tím, že nehrají sami za sebe, ale jsou členy týmu. Jejich průvodcem v roli hlavního trenéra byl letos Filip Čmejla – tady je jeho hodnocení této sezony.

S ročníkem 2014 působím druhým rokem, tento rok však byl z pozice hlavního trenéra. Na začátku sezóny jsem urgoval, abych mohl zůstat s tímto ročníkem, jelikož jsem s nimi začal a práce s nimi mě baví, naplňuje a dává mi smysl.

Sezónu 2022/23 bych hodnotil velmi kladně, udělali jsme velký kus práce a položili důležité základy pro budoucí růst hráčů.

Začátek sezóny byl velmi chaotický, jelikož jsme se stěhovali na Icerink. Díky tomu nám odešlo pár kvalitních hráčů, kteří v průběhu sezóny chyběli. Celou sezónu jsme se potýkali s malým počtem hráčů, což mě velmi mrzí. Je to velká škoda, myslím, že by kluci a holky měli znát zdravou hokejovou konkurenci. Naštěstí nás doplnili malí bojovníci z mladších řad, pro které to byla velká škola a zvládali to fantasticky.

V sezóně jsme dokázali zahrát krásná utkání, která byla plná emocí a radosti, za ta moc děkuji. Během tréninků jsme se snažili posunout techniku bruslení do nejlepšího možného levelu. Zaměřovali jsme se také na herní činnosti jednotlivce. Budovali jsme zdravé sebevědomí a především silný kolektiv, který miluje hokej.

Na konec bych chtěl poděkovat všem, kdo se na této cestě podíleli; trenérům, hráčům a rodičům. Ty bych chtěl poprosit, aby na příští sezónu nakoupili bubny a megafony a hnali děti dopředu. Chtěl bych vyzdvihnout práci trenéra Radka Uhlíře, kterému děkuji a přeji hodně štěstí v budoucí kariéře.