Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Letní hokejový kemp HC Smíchov: ta pravá zábava na prázdniny

22.09.2019 | Tomáš Hora

Byli jste někdy bez svého koníčku skoro pět měsíců? Dost možná ano, a proto asi víte, jak vám mohl chybět. Jestli hrajete hokej, asi to znáte; od dubna do srpna jen na suchu. Ano, je letní příprava a hlavně prázdniny, takže nějaká zajímavá činnost se vždycky najde. Ale když už je tady ta možnost, proč si nezatrénovat na ledě?

Příměstský kemp s programem na celý den

Jak to tedy u nás vypadalo? Protože byla akce určená především pro hráče HC Smíchov, tedy především pro Pražáky, byl program zajištěn jen přes den; v noci jsme každého nechali pořádně se vyspat ve vlastní posteli. Ráno se začínalo tréninkem na suchu, potom na ledě a po obědě stejně tak. Mezi tím byl oběd a polední klid, který hráči s našimi trenéry trávili dle libosti, ale i na ten jsme občas měli zvláštní program. Jeho zlatým hřebem byla určitě návštěva odchovance HC Smíchov (tehdy ještě pod názvem HC Slavoj Zbraslav) Honzy Kerna, který už hrál za náš národní tým na juniorském mistrovství světa a uplynulou sezonu oblékal dres Omaha Lancers.

Trénink pro všechny pod dohledem spousty trenérů

Zatímco suché tréninky se odehrávaly pod vedením našich trenérů, na ledě vládli trenéři ze školení pro získání trenérské licence B. Často jste tak mohli mít pocit, že je tam víc trenérů než hráčů. Díky tomu byl každý trénink jiný, náplň byla pestrá a mohla zaujmout hráče od přípravky až po dorost. Všechno navíc probíhalo pod vedením pana Zdeňka Vojty, hlavního metodika Českého hokeje. No a chcete-li se na kemp podívat právě z pohledu trenérů, můžete se podívat na video na Hokejka TV.

Zábava pod dohledem kamer České televize

Čtyřdenní program byl opravdu nabitý. Na ledě cvičení zaměřená na činnosti od střelby až po herní kombinace, na suchu všechno od obratnosti přes posilování až po nejrůznější hry. Vítěze soutěže starších hráčů navíc čekala odměna v podobě poukazu na jazykové kurz ve škole Rolino, což mu pomůže nejenom ve škole, ale třeba i v budoucí hokejové kariéře.

Kemp jsme samozřejmě pečlivě zdokumentovali; fotogalerii najdete na našem Facebooku. A aby toho nebylo málo, navštívila nás i redakce Zpráviček z České televize, takže si na kemp můžete zavzpomínat i na iVysílání České televize.

Tak co, přijedete příští rok?

 
Příští domácí utkání

Bannery
 
HC Smíchov 1913 - kontakt: gandalovic@hcsmichov.cz RSS