Na Týden hokeje přišlo přes dvacet nových hokejistů

30.09.2019 | Tomáš Hora

Už posedmé se HC Smíchov 1913 zúčastnil akce pořádané Českým hokejem Týden hokeje, kdy mají ti nejmenší možnost vyzkoušet si hokejový trénink, zjistit, co obnáší být hokejistou a třeba se jím i stát.

Hlavně nespadnout! Anebo klidně jo…

Týden hokeje, který probíhá v rámci projektu Pojď hrát hokej dvakrát za rok, je celorepubliková náborová akce určená pro kluky a holky od čtyř do osmi let. K nám jich letos přišlo 22. Pokud bylo potřeba, půjčili jsme jim veškerou potřebnou výstroj, a strávili někdy i svoji úplně první hodinu na ledě. Že neuměli bruslit? To vůbec nevadilo! V našem klubu máme pro všechny začátečníky připravenou spoustu pomůcek, které jim v začátcích mohou pomoci.

U těch nejmenších ale stejně nejde ani tak o vrcholový trénink a porážení všech soupeřů; hokej by měla být hlavně zábava. Během tréninku jsme se tak všichni společně plazili, aby nás nikdo neviděl, sbírali ovoce, probouzeli vodníka pod ledem nebo si hráli na Večerníčka. A když se během všech těch her někdo neplánovaně vyválel na ledě, zase vyskočil a pokračoval dál.

Gól!

Program pro děti pokračoval i po sundání bruslí. Každý hráč dostal hokejku a mohl si vyzkoušet slalom, přihrávky a střely. Nejdůležitější to bylo samozřejmě u branky, protože každý chce dávat góly. A to nejenom do prázdné branky – některým se podařilo dát brankáři našeho A-týmu dokonce víc gólů než někteří z našich nejzkušenějších hráčů!

Vše důležité i pro rodiče

Celá akce není určená jen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Na začátku pro ně proto byla připravená prezentace, během které jim předseda a šéftrenér klubu Mgr. Michal Gandalovič podal základní informace o tom, co všechno je k hokeji potřeba. Během celého odpoledne se samozřejmě všichni mohli obracet na naše trenéry a hráče, kteří se podíleli na organizaci.

Nábor po celý rok

I když se tato náborová akce koná zase až v lednu, s hokejem u nás můžete začít kdykoliv. Veškeré potřebné informace najdete na našem webu nebo nás můžete kontaktovat na telefonním čísle 739 544 005 či e-mailové adrese hokej@hczbraslav.cz. Stejně tak můžete novinky o klubu sledovat na našem Facebooku.

Rádi vás uvidíme!