Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: z outsidera týmem, který umí porazit každého

17.04.2020 | HC Smíchov 1913

Muži mají za sebou nejúspěšnější sezónu od obnovení této kategorie; svůj bodový zisk oproti loňsku zvýšili více než 4× a zvítězili celkem ve 22 utkáních, což je více než v předchozích dvou letech dohromady. Na hodnocení letošního ročníku jsme se tentokrát zeptali trenéra mužů a předsedy oddílu, Mgr. Michala Gandaloviče.

Jak hodnotíte uplynulý ročník soutěže mužů?

Soutěž se bohužel nedohrála kvůli pandemii, skončila 2 kola před koncem. V letošní sezoně startovalo 7 týmů, oproti loňské sezoně startovaly i týmy Berouna a Letňan. Většina utkání měla dobrou úroveň, utkání se hrála v dobrém tempu, především utkání s Kobrou, Hvězdou a TNP.

Jak hodnotíte úroveň a výkonnost našeho týmu, byl nějak posílen?

Do týmu přišli 3 noví hráči a myslím, že do týmu zapadli výkonností i přístupem. Bylo to dobře, protože hned na začátku sezony se zranili dva útočníci a bohužel tak nešťastně, že pro ně sezona prakticky skončila. I tak byla sestava stabilizovaná a nastupovali jsme téměř vždy v kompletních třech pětkách. Výkony týmu se ve srovnání s loňskou sezonou určitě zlepšily, hráli jsme vyrovnaná utkání s celky nad námi v tabulce, dokázali jsme porazit TNP i Hvězdu, Žižkov i Beroun jsme porazili ve všech vzájemných utkáních a v závěru sezony jsme ještě drželi šanci na třetí příčku. Mužstvo nakonec skončilo v nedohrané soutěži čtvrté, ale ani dohrání soutěže by tento stav nezměnilo. Náš tým patřil k velmi ofenzivním a tři hráči se umístili v první desítce kanadského bodování celé soutěže. Výkonnost byla podložena také stabilní formou brankaře. Do dvou utkání byli také zařazeni junioři a v jednom utkání do branky dokonce dorostenec.

Jaké máte cíle do příštího ročníku?

Tým je celkem stabilizovaný, takže maximálně doplnit o mladou krev z juniorky, velké cíle si nedáváme, ale chceme, aby tým fungoval jako parta hráčů, kteří si chtějí zahrát kvalitní zápasy, rádi trénují a samozřejmě mají motivaci dostat se na pomyslnou bednu v příští sezoně.

 
Příští domácí utkání

Bannery
 
HC Smíchov 1913 - kontakt: gandalovic@hcsmichov.cz RSS