Ben Krischke: sezona byla zábavná a každý si ji užil

Matěj Černík | 21. 4. 2022

Dnes přinášíme rozhovor s dalším z hráčů, kteří jsou s hokejem kromě samotného hraní spojeni i jinak. Ben Krischke si vyzkoušel vedení týmu z pozice kapitána, řízení časomíry, funkci rozhodčího a rád by se stal i trenérem. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, co ho ke všem těmto aktivitám motivuje nebo jak hodnotí letošní sezonu.

Začněme u nejnovějších událostí, tedy u vašeho turnaje v Itálii. Jaké bylo hrát takhle daleko? Leckoho může děsit už jenom ta cesta…

Turnaj v Itálii byl velice povedený, jelikož jsme si odvezli bronzovou medaili a každý si turnaj užil na 100 %. Cesta byla naštěstí bez jakýchkoliv problémů.

Jak bys zhodnotil letošní sezonu v dorostu?

Sezona byla z mé strany povedená, ačkoliv jsme spadli do tabulky o umístění, tak byla zábavná a každý si ji užil. V tabulce jsme skončili třetí a i přes občasné nepořadené zápasy je to zasloužené místo. Jen je škoda, že jsme neudrželi první místo, které jsme drželi přes dlouhou část tabulky.

Kromě dorostu, tedy své kategorie, jsi celkem osmkrát nastoupil v juniorech, tedy o kategorii výš. Je to velký rozdíl? Jak se ti hrálo?

Kluci z juniorů, mimo to, že jsou o pár let starší, tak jsou obecně ve všem silnější a vyspělejší, takže co se týče rychlosti a tvrdosti, tak je pro mě velký rozdíl. Je ale super, že jsme dostali (jako ročníky 2005) šanci za juniory, abychom si ozkoušeli, co nás čeká další sezonu.

V poslední době se hokeji nevěnuješ jen jako hráč, ale zápasů se účastníš i jako časoměřič nebo rozhodčí. Od Michala Gandaloviče jsem dokonce zaslechl něco o trénování. Co tě k tomu vede?

Rozhodčím jsem se stal hlavně proto, že jsem si chtěl udělat vlastní názor a zkusit jaké to je, být v kůži rozhodčího, všichni jen řvou na rozhodčí, co všechno je špatně, ale jen málo lidí si uvědomí, jak je to těžké. Trenérem jsem se ještě nestal, takže je moc brzo o něčem mluvit, ale určitě bych se jím stát chtěl.

Na závěr bych se vrátil zpět ke hře. Jaký je tvůj hlavní cíl do další sezony?

Určitě zesílit, jak jsem zmiňoval, tak jsou tam kluci mnohem starší a silnější, takže můj hlavní cíl je být silnější.

Díky za rozhovor!