Fox kemp 2022: tréninky zpestřila návštěva odchovance

Matěj Černík | 22. 7. 2022

Už čtvrtý letní FOX kemp je za námi. Na první pohled vše vypadalo stejně jako dřív – čtyři dny s tréninky plnými her a zlepšování hokejových dovedností s kamarády z klubu. Jako každý rok jsme ale přivítali nové tváře a program upravili tak, aby se nikdo nenudil!

Jsme rádi, že oproti loňsku jsme v průběhu kempu nezažívali žádná omezení daná nemocemi. Abychom se však nenudili, první změny vyžádané podmínkami jsme museli provést hned první den. Protože se právě opravovala základní škola Olešská, měli jsme to dál na hřiště, a tak jsme první rozcvičku přesunuli na náměstíčko před touto školou. A i když jsme školní hřiště měli na tréninky zajištěné a na malé hokejisty dopadala rekonstrukce jen tím, že si před tréninkem prohlíželi stavební techniku, nezřídka jsme jako trenéři přelézali plot a domlouvali se s pracovníky z cizích zemí…

Na dopoledních trénincích na ledě jsme měli oproti minulým letům všechny skupiny mladší. Ti nejmenší tak trénovali téměř výhradně hrami, střední skupina si přidala závody, slalomy nebo střelbu a nejstarší se zaměřovala zejména na techniku a hokejové dovednosti. Měli jsme tu i malé brankáře, kterým se osobně věnoval brankářský trenér.

Odpolední tréninky vedli znovu trenéři, kteří chtějí získat licenci B. Letos se mezi ně zařadil jeden z našich trenérů – Radek Uhlíř. Ten dokonce navrhoval dva tréninky, což všechny potěšilo; jednak je snazší trénovat se známým trenérem než s cizím, hlavně ale mohl vše lépe přizpůsobit hráčům, které dobře znal.

Ve středu odpoledne nás navštívil úspěšný smíchovský odchovanec David Vitouch, který hraje za extraligovou Spartu. Hráči se tak dozvěděli, jak vypadá život profesionálního hokejisty, co vše je sportu na takovéto úrovni potřeba obětovat nebo jak se elitní sportovec stravuje. Zároveň jsme mu položili spoustu otázek, z nichž některé pobavily i samotného Davida!

Jako každý rok náš kemp podporovala celá řada partnerů, kteří hráčům věnovali drobné odměny a kterým za jejich podporu moc děkujeme. Kromě klubové lahve si tak každý odnesl dárky od společností Auto Poly, Stiga a jazykové školy Rolino. Ta věnovala i cenu pro vítěze dovednostní soutěže – poukaz na jazykový kurz. Třeba tak našim hráčům usnadníme budoucí zahraniční angažmá.

Jsme rádi, že se kemp klukům a holkám líbil. Hlavní pro nás je, že se všichni posunuli nejen hokejově, ale zejména ti mladší i v samostatnosti nebo týmovém myšlení. Jejich letní práce nám tak dává další chuť do nadcházející sezony a samozřejmě také do příprav příštího Fox kempu!