Fox Kemp uzavřel předprázdninovou přípravu. S liškami si zatrénovali i slavní odchovanci kubu

HC Smíchov 1913 | 05.07.2024

Třicítka mladých hokejistů absolvovala letošní ročník tradičního Fox Kempu. Na ledě Ice Areny v Kateřinkách si s nimi zatrénovali i odchovanci smíchovského hokeje a současní hráči Sparty Kryštof Hrabík a David Vitouch. A mezi uchazeči o trenérskou licenci B připravoval cvičení pro své mladé nástupce také třeba reprezentační obránce Plzně Petr Zámorský.

„Na Smíchově jsem hokejově vyrůstal. Byl jsem v klubu od přípravky až do osmé třídy, takže mám spoustu skvělých vzpomínek. Rád jsem přijal pozvání a zatrénoval si se současnými hráči," vysvětluje 22letý útočník pražské Sparty David Vitouch svou účast na letošním Fox Kempu.

Na tradiční čtyřdenní akci, kterou HC Smíchov pořádá už šestým rokem, ho doprovodil další odchovanec klubu a současný spoluhráč ze Sparty Kryštof Hrabík. Společně si s účastníky kempu zahráli a připravili pro ně několik cvičení. „Bylo super si s nimi zatrénovat,“ hlásil za všechny hráč smíchovských starších žáku Ondra Kotouč. Došlo samozřejmě i na potréninková selfíčka…

Třicítka mladých hráčů během čtyřdenního kempu absolvovala čtyři tréninky denně – dva na ledě a dva na suchu. O náplň se postarali trenéři našeho klubu a také uchazeči o trenérskou licenci B v rámci svého kurzu. Na přípravě cvičení na ledě se tak podílel například reprezentant Petr Zámorský nebo další zkušený extraligový bek Lukáš Derner z Liberce.

Za absolvování kempu dostali všichni účastníci ocenění a dárek od firmy Auto - Poly. „Program sestavujeme tak, abychom kombinovali cvičení na ledě a tréninky mimo led se zaměřením na rychlost, sílu, agility, koordinaci a také hry a zábavu pro nejmladší hráče,“ popisuje náplň tradičního kempu předseda HC Smíchov Michal Gandalovič. 

Akce byla vyvrcholením první části letní přípravy a v podstatě celé uplynulé sezóny. „Tu další zahájíme na srpnových soustředěních a po nich už vyjedeme zase na domácí led," dodává Michal Gandalovič. 

A jaká podle něj sezóna 2023/204 byla? „V jejím průběhu jsme se stěhovali do nového stadionu, takže to byla sezóna náročná. Ale celý klub se s tím vyrovnal skvěle, rychle jsme se zabydleli, rozjeli projekt rozvoje hráčů a nabrali řadu nových dětí. Teď všem přeji fajn prázdniny a těším se na novou sezónu, na kterou už máme opět připraveno několik novinek," dodává Gandalovič.