KLUB

NA TÉTO STRÁNCE
ZÁKLADNÍ INFORMACE  •  NÁBOR  •  LIDÉ V KLUBU  •  HISTORIE A ÚSPĚCHY  •  DOKUMENTY  •  KONTAKT

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Hokejový klub HC Smíchov 1913 (dříve HC Slavoj Zbraslav) je zaměřený především na výchovu mladých hokejistů. V klubu trénuje přibližně 200 malých hokejistů a hokejistek, rozdělených do deseti kategorií, o které se stará 20 licencovaných trenérů, kteří pečují o jejich hokejový rozvoj, ale také o to aby děti získaly kladný vztah ke sportu a k pohybu.

Klubové barvy HC Smíchov 1913 jsou zlatá, bílá, černá.

NÁBOR

Chceš zábavu na celý život? Chceš se bavit v zimě i v létě? Chceš si zahrát každý týden spoustu her? Chceš kamarády na sport i zábavu? Jestli jsi alespoň na jednu otázku odpověděl ANO, tak pojď hrát hokej!

Klub HC Smíchov 1913 se zaměřuje především na výchovu mládeže. Děti u nás trénujeme hravou formou, díky níž získají všeobecnou sportovní přípravu, najdou si spoustu kamarádů, osvojí si zásady fair-play nebo se naučí rychle se rozhodovat ve složitých situacích.

Hledáme především kluky a holky ve věku 4-9 let. Nemusejí umět bruslit, nemusejí mít ani svoji výstroj – vše jim půjčíme a vše je naučíme. Rádi vás uvidíme!

LIDÉ V KLUBU

Michal Gandalovič

předseda klubu, šéftrenér

gandalovic@hcsmichov.cz

Jiří Irlbek

sekretář klubu, trenér

irlbek@hcsmichov.cz

Tomáš Hora

člen výboru, vedoucí

hora.tomas@hcsmichov.cz

Marek Dongres

člen výboru

marek.dongres@spminvest.com

Václav Kozák

člen výboru, vedoucí

kozak.vaclav@smichov.cz

HISTORIE A ÚSPĚCHY

HC Smíchov 1913 patří k nejstarším hokejovým klubům vůbec. Byl založen v době, kdy v našich zemích nestál jediný zimní stadion, zbývalo ještě několik let do zahájení nejslavnější hokejové soutěže světa, americké NHL a náš národní výběr nestihl odehrát víc než 12 mezinárodní utkání. V roce 1928 vyhrál titul Mistr českého venkova, kdy za tým hrál i jeden z našich reprezentantů, ak. arch. Bohumil Steigenhofer.

V současné době má klub zastoupené všechny kategorie. V sezoně 2012/2013 se mužům podařilo vyhrát krajský přebor Prahy a bojoval o postup do druhé ligy, ve stejném roce krajskou ligu vyhrál dorost a postoupil do ligy staršího dorostu. Juniorům se podobný úspěch podařil o tři roky později.

Mezi naše nejúspěšnější odchovance posledních let patří Radek Míka, Samantha Kolowratová nebo Jan Kern.

TELEFONNÍ ČÍSLO

Předseda klubu