Liščata zažila parádní den na mistrovství světa

HC Smíchov 1913 | 23.05.2024

Společná fotka s Davidem Pastrňákem byla asi největší hitovkou návštěvy nadějí HC Smíchov na hokejovém šampionátu. Mladé lišky ale ulovily i další hvězdy českého nároďáku, podívaly se do zákulisí MS a užily si zápas Finsko–Dánsko.

„Ty jsi můj oblíbenej!“ volal z dálky na Dominika Kubalíka Viktor Kubíček a spolu se svými spoluhráči se hrnul hokejového reprezentanta objímat. 

Dominik Kubalík vřelý nápor lišek statečně ustál a ochotně se s nimi vyfotil. Fotku mají žáci HC Smíchov i s Ondrou Palátem nebo Lukášem Sedlákem. A někteří z nich dokonce asistovali u toho, když na mistrovství světa dorazili přímo z letiště Pavel Zacha s Davidem Pastrňákem. I on se pak s liščaty objal a vyfotil.

Kromě focení s hokejovými hvězdami ale mladší žáci během společné výpravy na mistrovství světa zažili spoustu další momentů, na které dlouho nezapomenou. 

Třeba když si mohli zaskákat s maskoty Bobem a Bobkem přímo na ledové ploše O2 areny nebo když letmo nahlédli do české i kanadské šatny a obdivovali reprezentační dresy. 

Hlavní sponzor šampionátu Škoda Auto klubu umožnil, aby se děti mohly projít zákulisím šampionátu, prohlédly si novinářskou mixzónu i prostory, odkud se vysílají televizní přenosy.

Po prohlídce otestovaly hokejové hry ve fanzóně a nakonec se vydaly na večerní utkání Finsko-Dánsko, kde řádně přispěly ke skvělé atmosféře v hledišti.

Možnost navštívit vybraný zápas MS dostali díky IIHF a Českému hokeji malí hokejisté a hokejistky celé řady tuzemských mládežnických klubů zapojených do projektu Pojď hrát hokej. A kluci i holky z HC Smíchov díky Škodovce zažili ještě mnohem víc.

„Prožili jsme tu nádherný den. Z večerního zápasu jsme odjížděli unavení, ale nadšení. Je super, že malí hokejisté dostali možnost nasát atmosféru mistrovství světa takhle zblízka a na vlastní kůži,“ chválil trenér Michal Švarc, který malé hokejisty HC Smíchov na akci doprovázel.