Marek Dongres: na kluky jsem pyšný, v play-off rozhodnou přesilovky a oslabení

Matěj Černík | 15.02.2022

Muži mají za sebou základní část soutěže, v pátek 18. února je čeká první utkání play-off. Jak se dosud odehrané zápasy povedly? Co si z nich tým vzal a co musí zlepšit? I o tom jsme si povídali s kapitánem mužů – Markem Dongresem.

Jak bys zhodnotil základní část soutěže?

Když vezmu první polovinu, tak ta se nám vyvedla lépe. Ve hře jsem viděl větší dravost a chuť hrát. V druhé polovině sezóny jsme pak občas odehráli zápasy, které vůbec nebyly dobré. Nicméně celkově jsem moc rád, kam se tým v poslední době posunul a jsem na kluky pyšný. Myslím, že druhé místo po základní části není náhoda. Samozřejmě je spousta věcí, co se dají zlepšit a věřím, že s více tréninky v průběhu play-off do toho dáme maximum. Rozhodně se nejdeme vyřazovací části jen zúčastnit.

Asi nejvíce nepovedená byla dvě domácí utkání proti Hvězdě. Co si z nich tým odnesl?

To jsou přesně ty zápasy, kam mířím. Myslím, že jsme si z nich odnesli to, co bylo potřeba. Zejména po tom druhém. Řekli jsme si mezi sebou pár věcí v kabině a dál bych to nechtěl rozebírat. Jako tým jsme si z toho vzali nějaké poučení, které by se mělo promítnou v situacích, kdy všechno nepůjde podle našich představ, i přes maximální snahu. Byly to takové psychické lekce.

Jak do týmu zapadly letošní posily?

Tým se za poslední dvě sezóny obecně celkem rozrostl a musím říct, a zároveň zaklepat, že všechny posily týmově zapadly. Z toho mám velkou radost a zároveň mě přirozené těší, že jde o kvalitní hráče. Kvalita mužstva roste sezónu od sezóny a vidím na klucích, že se táhnou výš navzájem.

Funguje podle tebe tým dobře? Myslím tím vztahy mezi hráči, přístup, vedení týmu trenérem…

To zase navazujeme. Myslím si, že mezi sebou kluci vychází dobře a pohánějí a motivují se navzájem. Jestli se občas objeví nějaké neshody, tak spíš jde o drobné záležitosti, které k hokeji patří. V jiných týmech jsem těch neshod pozoroval historicky výrazně víc než tady. Na led zkrátka vždycky jde jeden tým. Co se týče přístupu hráčů, tak ten mi přijde u většiny kluků v pořádku, když vezmu v potaz, že u toho pracují, studují nebo dokonce obojí. V rámci trénování a podobných činností věřím, že po sezóně dojde k nějakému vyhodnocení, aby se příští rok mohlo začít o úroveň jinde.

Na čem by měl tým zapracovat před play-off?

Jelikož máme necelý týden, tak se toho příliš nestihne. V play-off budou ale rozhodovat zejména přesilovky a oslabení, a proto si myslím, že se na ně více zaměříme.

Díky za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!