Muži zažívají nejlepší start sezony

Matěj Černík | 31. 10. 2021

Tým mužů jsme na Smíchově obnovili před čtyřmi lety. Zatímco za celou první sezonu se mu podařilo získat pouhé čtyři body, o dva roky později už se s třinácti výhrami dostal do středu tabulky. Tento víkend se postavil Kobře B posílené o hráče z druhé ligy. I díky prvnímu gólu nové posily však vyhrál 5:2 a soutěž tak po prvních pěti zápasech vede bez ztráty bodu.

Zvládnuté utkání proti silnému soupeři

Pražská Kobra, která v posledním dohraném ročníku Krajského přeboru Prahy ovládla tabulku, přijela oproti prvnímu letošnímu střetnutí posílená o hráče, kteří někdy nastupují i ve druhé lize. Začátek utkání tomu odpovídal; Kobra vstoupila do utkání velmi aktivně. „Soupeř byl rychlejší, dostával se do šancí, lehce jsme se dostávali pod tlak v našem pásmu,“ hodnotí začátek brankář Jiří Aberle. Následoval ale tříminutový sled tří smíchovských gólů, které průběh utkání výrazně proměnily. „Naštěstí jsme soupeře v první třetině přestříleli a dostali se do vítězství, které jsme udrželi až do konce,“ říká ke druhé třetině nejproduktivnější hráč zápasu, Filip Kasík. Do kabiny tak oba týmy šly za stavu 3:1 pro domácí.

I přes dvoubrankové manko byla Kobra stále nebezpečným týmem. Ve druhé třetině se hostím navíc podařilo po chybě na modré čáře snížit na 3:2. „Druhá třetina se nám moc nepovedla,“ přiznává Petr Melovič. Stav se ale do konce druhé části utkání podařilo udržet.

„Ve třetí třetině jsme hráli velmi koncentrovaně a dokázali jsme využít možností, které nám soupeř svoji agresivní hrou nabídl,“ komentuje Jiří Aberle závěrečné dějství, kdy se dvěma góly podařilo zvýšit náskok na 5:2. „Pak už jsme si utkání pohlídali,“ dodává Petr Melovič.

Skvělá podpora fanoušků

Jsme rádi, že se utkání mužů nehrají před prázdnými tribunami. Už poněkolikáté v této sezoně přišly náš A-tým podpořit naši nejmladší hokejisté. Atmosféře pomohla i hudba vyplňující přerušení, a večer si tak užili lidé opravdu z celého klubu.

První branka Petra Meloviče

Obránce Petr Melovič, odchovanec Slavie, který hrál hokej i v Kuvajtu, nastoupil proti Kobře ke svému prvnímu domácímu utkání v dresu s liškou na hrudi. Hned se přitom na výhře gólově podílel.

„Jsem rád, že jsem v klubu, kde je o mě zájem. V týmu, kde je pohodová parta,“ říká ke svému novému angažmá. Podle svých slov tady opět dostal chuť hrát hokej. Pomohli mu v tom i spoluhráči. „Našel jsem oporu v Bóřovi (Milan Bořík, obránce mužů a hlavní trenér 2. a 5. třídy), se kterým hraju na beku. Na ledě si po dvou odehraných zápasech hodně rozumíme a vyhovíme si. I když občas hrajeme dost na risk a zbytečně na krásu.“

Lišky nadále vévodí tabulce

I když zatím mají smíchovské lišky odehráno o zápas méně než druhá Hvězda (kvůli zranění brankáře Matěje Černíka se ještě nehrálo utkání s TNP Praha), tabulku vedou před vokovickým týmem o dva body. To se samozřejmě pozitivně odráží i na náladě v kabině, jak potvrzuje Petr Melovič. „Velkou radost mi i dělá to, že jsme neporažení a doufám, že ještě dlouho budeme.“ Podobně se na to dívá i Filip Kasík: „Věřím, že v následujících utkáních se nám bude dařit stejně dobře jako doteď.“

Důležitý tak bude právě zápas proti TNP, který se odehraje na pražském IceRinku už 6. listopadu, a potom druhé utkání proti Hvězdě následující týden. Jelikož se tentokrát bude hrát na Nikolajce, muži se už teď těší na podporu svých fanoušků!