NÁBOR

NA TÉTO STRÁNCE
ZÁKLADNÍ INFORMACE  •  JAK ZAČÍT
OD PRVNÍCH KRŮČKŮ  •  VŠEOBECNÁ SPORTOVNÍ PRŮPRAVA  •  ZÁBAVA  •  VÁŠEŇ  •  NA CELÝ ROK  •  VLASTNOSTI PRO ŽIVOT

Základní informace

Pokud chcete začít s hokejem, přijďte na trénink kategorie přípravka (program, realizační tým). První měsíc máte zdarma a trenéři vám na místě se vším poradí.

S případnými dotazy se můžete obrátit na předsedu a šéftrenéra klubu Mgr. Michala Gandaloviče na e-mailové adrese gandalovic@hcsmichov.cz nebo telefonu 739 544 005.

Od prvních krůčků

K zahájení hokejové kariéry naši nejmenší hráči potřebují jen odhodlání a nadšení. Přímo na stadionu vám v případě potřeby vše zdarma zapůjčíme, pro větší hráče je výstroj levnější díky projektu Výstroj pro nejmenší.

Potřeba nejsou ani žádné dovednosti – pod vedením našich trenérů se každý naučí bruslit během pár týdnů.

Všeobecná sportovní průprava

Hokej je sport, který každému dá skvělý postřeh, rychlost, obratnost, sílu a koordinaci pohybu. Během tréninků si však hráči vyzkouší celou řadu dalších sportů od fotbalu přes plavání až po atletiku či cyklistiku. Díky tomu zajišťujeme pro naše hráče všeobecný rozvoj sportovních dovedností, které nejen umožní vyhrávat zápasy, ale také pomohou každého udržet ve formě. Navíc si hráči osvojí návyky zdravého životního stylu, které je mohou u sportu udržet desítky let.

Zábava na prvním místě

Na Smíchově nehrajeme extraligu a ani ji hrát nechceme. Naším posláním je nabídnout dětem zábavu, která je posune po stránce sportovní, umožní jim smysluplně trávit volný čas, najít si kamarády a formou hry se připravit na další život. Díky tomu vládne v našem klubu přívětivá atmosféra bez stresu a hádek.

Tento přístup však rozhodně nevede k tomu, že bychom hráli špatný hokej – hráči jako Jan Kern, Ivan Lytvynov, Kryštof Hrabík, David Vitouch nebo Filip Dušek jasně dokazují, že naši odchovanci nemají problém prosadit se v nejvyšších soutěžích nebo v národním týmu.

Vášeň na celý život

Pro správného hokejistu není hokej jen výplní na odpoledne a sem tam víkend, ale může se stát jednou z hlavních náplní jeho života. A nejde jen o to, že se v našem klubu dá hrát klidně v padesáti letech. Zálibou se může stát i pro rodiče, kteří mnohdy tvoří kolektiv podobně soudržný jako samotný tým mladých hráčů, nabízí také prostor pro trenéry, rozhodčí a vedoucí týmů

Pro některé se může stát i povoláním – mnoho našich hráčů studuje trenérství ledního hokeje na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a bakalářské práce v našem klubu tvoří dokonce i studenti technických oborů, například Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

Program na celý rok

I když hlavní část sezony trvá od září do března, klub nabízí program skutečně na celý rok. Po skončení tréninků a zápasů na ledě mají hráči suchou přípravu plnou her v přírodě, pravidelně jezdíme také na kola. O prázdninách pořádáme především pro hráče Smíchova příměstský letní hokejový kemp a na konci prázdnin týdenní soustředění.

Vlastnosti pro život

Hrát hokej nerozvíjí člověka jen po tělesné stránce – důležitý je také rozvoj duševních schopností a dovedností. V týmu se člověk naučí, že na spoustu věcí sám nestačí a potřebuje k tomu kamarády, že se občas prohraje, že se musí snažit, i když se zrovna nedaří nebo že je určitým způsobem zodpovědný vůči svým spoluhráčům. Při výchově hokejistů klademe důraz na fair-play, slušnost, píli a poctivost.

Jak začít?

Pokud by vás lákalo si u nás nějaké tréninky vyzkoušet, neváhejte a přijďte na trénink přípravky – první měsíc máte zdarma a trenéři vám na místě se vším poradí.

Aktuální program přípravky a kontakty na realizační tým naleznete na stránce kategorie přípravka.

Pokud máte jakékoli dotazy, můžete také kontaktovat předsedu a šéftrenéra klubu Mgr. Michala Gandaloviče na e-mailové adrese gandalovic@hcsmichov.cz nebo telefonu 739 544 005.

Těšíme se na vás!