Píšeme další kapitolu klubu

Matěj Černík | 14. 5. 2023

Novou sezonu zahájíme na novém stadionu – o krok blíž jsme díky Radou MČ Praha 5 schválené smlouvě o výpůjčce pozemku mezi Prahou 5 a investorem. Po roční přestávce se navíc do oficiálních soutěží zapojí všechny kategorie; obnovený dorost i muži po ročním angažmá v PHM. Na vše se již pečlivě připravujeme na letní přípravě, čeká nás soustředění a možností pro všechny hráče stále je přihlásit se na letní kemp!

Budujeme všechny kategorie

Uplynulá sezona proběhla v azylu na dvou různých stadionech, což samozřejmě přineslo potíže hráčům, rodičům i trenérům. Jsme rádi, že jsme vše zvládli, a vážíme si všech, kteří pomohli tento nelehký rok přečkat.

Do příští sezony půjdeme se všemi kategoriemi. Do dorostu se vracejí někteří hráči, kteří u nás hráli dříve, a doplní je letošní „druhoročáci“ starších žáků. Podobně na tom budou muži. I když z týmu z krajské ligy odešlo deset hráčů, letos jsme tým doplnili odchovanci, někteří hráči se nyní vracejí a pomohou nám také ti, kteří již odrostli mládežnickému hokeji. U všech kategorií navíc průběžně doplňujeme podle potřeby kádr hráči z jiných klubů, kteří mají zájem stát se také smíchovskými liškami.

Letní příprava v plném proudu, již s novými trenéry

Všechny mládežnické kategorie již zahájily letní přípravu; trénujeme na hřišti a v tělocvičně ŽS a MŠ Weberova, kde chodíme i do bazénu, máme tréninky na hřišti na Mrázovce a brankáři se připravují v prostorech klubu na Nikolajce. Jedinou kategorií, která se ještě nepustila naplno do tréninků mimo led, jsou muži, které v příštím týdnu teprve čeká play-off soutěže PHM.

Změnou prošly i některé realizační týmy. Kdo tedy lišky povede? U mužů zůstává po letošní sezoně hlavní trenér Radek Kasík, který se i jako hráč zapojil do několika utkání. Hlavním trenérem dorostu a asistentem trenéra juniorů bude nově Pavel Würtherle, opačné role u stejných kategorií zastoupí Michal Gandalovič. Zcela nový tým trenérů budou mít starší žáci, kde bude hlavním trenérem Jan Vávra, pomáhat mu budou Luděk Záhorský a Benjamin Velas. Mladší žáky povede Luděk Záhorský s Filipem Čmejlou a Benjaminem Velasem.

S mladšími kategoriemi většinou postupují trenéři, kteří ročníky vedli v uplynulých letech. 4. třídu tak bude trénovat Filip Čmejla s asistentem Markem Markem, který bude hlavním trenérem u 3. třídy. Asistentem trenéra 3. třídy a hlavním trenérem 2. třídy bude Michal Švarc, u druhé třídy bude působit společně s Markem Markem. Nejmladší hráče budou mít na starosti Jiří Völfl, Michal Švarc, Benjamin Krischke, Michal Ďurný a Marek Marek.

O brankáře se bude starat Matěj Černík ve spolupráci s Jakubem Hejpetrem.

Všechny realizační týmy najdete včetně kontaktů na Lidé.

Kam zamíříme v létě?

První akcí, která nás čeká během prázdnin, bude příměstský Fox Kemp, konaný od 10. do 13. července na stadionu Škoda Icerink. Pokud ještě nemáte program na léto, neváhejte a přihlaste se – máme stále volná místa! Pro přihlášení můžete kontaktovat Mgr. Michala Gandaloviče na e-mailové adrese gandalovic.michal@hcsmichov.cz nebo na telefonním čísle 739 544 005. Více informací se dozvíte také na našem Facebooku.

V srpnu nás pak čekají letní soustředění. Prvním týmem, který zahájí ostrou přípravu na ledě, budou starší žáci, kteří budou trénovat od 20. do 25. srpna v Benátkách nad Jizerou. Kategorie od přípravky po mladší žáky zamíří v následujícím týdnu do Benešova, dorost a junioři pak budou od 27. srpna do 1. září opět v Benátkách.

Se stadionem postupujeme podle plánu

Zdárně pokračuje rovněž příprava dočasného zimního stadionu. V uplynulých dnech byla schválena smlouva o výpůjčce pozemku mezi pátou městskou částí a investorem stadionu, společností Hokejová aréna Praha 5 s.r.o. Z pohledu klubu je zásadní informace, že vše spěje k tomu, abychom měli na novém stadionu již od září dostatečný objem tréninků pro všechny kategorie.

Jak je vidět, na novou sezonu budeme připraveni. A co vy, těšíte se?