První krůčky našich nejmladších spoluhráčů: hodnocení sezóny 2022-23

Jiří Völfl | 28. 4. 2023

V přípravce, 1. třídě a 2. třídě naši malí borci zažili první krůčky na ledové ploše, učili se základním dovednostem, vytvořili si vztah k lednímu hokeji a našemu klubu. Domovským stadiónem se nám na tuto sezónu stal ICERINK ve Strašnicích. Nadšení, se kterým k tréninkům všichni přistupovali, nám dělalo velkou radost.

Trenéři: Marek Marek, Michal Švarc, Jiří Völfl

Letos byl v druhé třídě trenéra ročník 2015, početně menší, výrazně poznamenaný dvouletým covidovým útlumem sportovních aktivit. Kluci si zažili první sezónu s vlastními mistrovskými zápasy v minihokeji a doplňováním týmu ve třetí třídě. Měli již nastaven plný rytmus 3-4 tréninků na ledě, doplňovaný suchou všeobecnou přípravou, a to se projevilo na výrazném posunu individuálních dovedností všech hráčů.

Ročník 2016 si prošel svou první ucelenou sezónu, započatou dvouměsíční suchou přípravou na hřištích areálu na Malvazinkách, in-line ploše na Nikolajce a v tělocvičnách ZŠ Weberova. Dále pak na konci srpna povedeným soustředěním v Benátkách nad Jizerou. Týdenní cyklus tří pravidelných tréninků kluky postupně posouval ve zvládání nových dovedností. Zažili jsme první přáteláky a turnaje v minihokeji. Někteří kluci si již vyzkoušeli i mistráky s druhou třídou.

Ještě mladší kluci a holky ročníků 2017, 2018, 2019 si až na několik borců, kteří s námi absolvovali již druhou sezónu, zažilo první krůčky na ledě. První dny s opěrou, dále pár týdnů již samostatně, ale většinou bez hokejky a dalšího vybavení. Následně se již s plnou výstrojí, tedy naplno a bez zábran, pustili do tréninků bruslení formou různých skupinových her. Hráči se aktivně zapojovali i do programu první třídy tak, aby byli plně připraveni na svou následující sezónu v první třídě.

Všem hráčům, rodičům a prarodičům za tuto, v našem hodnocení úspěšnou, sezónu děkujeme!