Vítejte na novém webu

Matěj Černík | 30. 8. 2021

Jak jste si už mohli všimnout, náš web se převlékl. Nevyměnil ale jen vzhled, ale získal i nové funkce nebo rozhraní fungující na mobilech. Co všechno na webu naleznete, jak web vznikal a co dalšího pro vás chystáme, se dozvíte v tomto článku.

Aktuální data o dění a lidech v klubu

Na starém webu jsme často bojovali s aktuálností dat; v soupiskách byli hráči, kteří nehráli již několik let, nástěnky zobrazovaly stejný obsah i dva roky, aktuální program tréninků či srazy na zápasy se najít nedaly. S tím je však konec. Všechny soupisky, realizační týmy, kontakty, programy, plánovaná utkání i výsledky jsou nově získávány z interního systému, takže se vše dozvíte pohodlně na našem webu.

Informace, které potřebujete

Kromě toho, že je nyní vše aktuální, se také dozvíte mnohem víc. U plánovaných akcí najdete časy srazu, začátku a konce, místo srazu a pro přehlednost i mapa s místem, kde se akce koná. U odehraných utkání pak výsledky po třetinách nebo střelce branek. Každý z hráčů má svoji stránku, kde uvidíte všechny dostupné informace o hráči, jeho herní statistiky nebo jím odehraná utkání.

Vše je nově dostupné přehledně a z jednoho místa. Na domovské stránce je k dispozici aktuální přehled dění v celém klubu, u kategorie pak naleznete vše podstatné na jedné stránce.

Uživatelské rozhraní pro všechny situace

Při návrhu webu jsme mysleli i na to, že téměř 60 % návštěvníků se na náš web dívá přes mobilní telefon. Prostředí webu proto připravené pro všechny možné šířky okna, ve kterém si jej prohlížíte, a počítá i s ovládáním dotykem.

Celý web je nově přehlednější a vzdušnější a používá více obrázků a ikon. Barevné schéma webu, kromě dodržování barev klubu, bylo navíc vytvořené tak, aby bylo vše kontrastní pro všechny návštěvníky našich webových stránek.

Dva weby v jednom

Kromě prezentace samotného klubu najdete na webu nově i informace o zimním stadionu Nikolajka, v dohledné době by měl tento web nahradit současné webové stránky stadionu na adrese nikolajka.eu. I v případě stadionu zde dojde k výraznému zlepšení, ať už v oblasti vzhledu, přehlednosti, množství informací nebo ovladatelnosti.

Jak se web rodil?

Od rozhodnutí, že bude vytvořen nový web, uplynuly již téměř dva roky. Zásadními důvody byla neaktuálnost a potřeba ručního vkládání dat, uživatelské rozhraní nepoužitelné na chytrých telefonech a nespokojenost s administrací webu. Práce to od té doby byla spousta; od prvotních průzkumů přes návrhy vzhledu, struktury a obsahu či technologií, vývoj, testování až po nasazení.

Samotný vývoj zajistili čtyři lidé; Matěj Černík, Tomáš Hora, Richard Plný a Michal Cukr. Podílelo se ale mnohem víc osob; účastnili se průzkumů a testování, kdy vývojovému týmu předávali své zkušenosti s webem a názory na něj. Všem lidem, kteří se do vzniku nového webu zapojili, patří velký dík.

Co bude dál?

Práce na webu zdaleka nejsou u konce. V nejbližší době by se na webu měly ukázat nové fotografie hráčů, členů realizačních týmů, kategorií nebo stadionu. Připravujeme další stránky týkající se vybavení klubu či služeb na stadionu a další vylepšení zvažujeme u odehraných utkání.

Pokud byste měli vy sami nějaké nápady či podněty, neváhejte použít formulář v zápatí webu, kterým nám je můžete sdělit.

Tak co, jak se vám náš nový web líbí?