42 nových hokejistů přišlo na Týden hokeje

Matěj Černík | 22. 1. 2024

V nové liščí noře, jinonické SPM Areně, jsme poprvé přivítali nové hokejové naděje v rámci akce Týden hokeje, pořádané Českým hokejem. Na začínající hráče tu čekaly dárky a bohatý program na ledě i na suchu, důležité informace o hokeji si navíc odnesli i jejich rodiče.

Rekordní počet nováčků

Do akce Týden hokeje jsme se zapojili už potřinácté. Třináctka v tomto případě však rozhodně nebyla nešťastným číslem – se 42 hokejovými nováčky šlo o nejúspěšnější Týden hokeje v klubové historii.

Na nově příchozí čekal jako vždy bohatý program. Hned při registraci, díky níž dostanou rodiče poukaz na 1 500 korun na nákup hokejového vybavení, dostali noví hráči i hráčky dárek od Českého hokeje. Během registrace ostatních se mohli podívat na utkání našich čtvrťáků, kteří porazili buldoky z Neratovic 12:5.

Aktivity na ledě i mimo něj

V jedenáct hodin odstartovala hlavní část programu. Pro děti jsme měli připravený hravý off-ice trénink, na kterém si vyzkoušeli důležité dovednosti hokejisty – vedení puku (v tomto případě míčku) a střelbu, koordinaci, orientaci v prostoru nebo pohyb s dalšími hráči na malém prostoru.

Ve stejnou dobu jsme měli připravenou prezentaci pro rodiče, kde se jednak dozvěděli základní informace o tom, co obnáší mít doma mladého hokejistu, jednak se seznámili s naším klubem. Jelikož ale byla prezentace kratší než program pro děti, mohli se jít rodiče podívat, jak si mezitím jejich děti užívají.

V pravé poledne se pak novopečené lišky poprvé vydaly na hokejový trénink na ledě. Jelikož někteří už uměli bruslit a někteří zatím ne, rozdělili jsme děti podle dovedností. Úplní začátečníci tak využili hrazdiček, které jim dodaly potřebnou jistotu, zatímco ti starší už si vyzkoušeli dokonce i střelbu s pukem nebo zápas v minihokeji.

Pokud se chcete podívat, jak děti akce bavila, mrkněte na náš Facebook, kde najdete galerii fotek ze včerejška.

Jak pokračovat s hokejem?

Týden hokeje sice včera skončil, ale cesta nových hokejistů tím teprve začala. S bruslením mohou začít na školičce bruslení, kterou čeká od 13. února další běh. Přihlásit se na školičku bruslení můžete na telefonu 739 544 005 nebo emailu hokej@hcsmichov.cz. Rádi vás uvidíme také na trénincích přípravky, které se konají každé úterý a čtvrtek od 15:45 do 16:45 a každou sobotu od 8:30 do 9:30. První měsíc tréninků je zdarma!

Pokud chcete se svými dětmi také přijít, můžete se kdykoliv podívat právě na trénink přípravky. Více informací najdete na stránce Nábor, případně můžete kontaktovat předsedu klubu, Mgr. Michala Gandaloviče (739 544 005, gandalovic@hcsmichov.cz). Těšíme se na vás!