Timmy Zháňal: Smíchov by brzy mohl být velice úspěšným klubem

HC Smíchov 1913 | 26.04.2024

Brankář Timmy Zháňal byl v letošní sezóně součástí obnoveného dorostu HC Smíchov, do branky se ale postavil i za juniory a dokonce za muže. Zeptali jsme se ho, jak hodnotí sezonou, jak funguje obrozený dorostenecký tým nebo jaké bylo zahrát si se staršími kategoriemi.

Na Smíchově jsi první sezonu. Kde jsi hrál před tím a proč ses rozhodl jít k nám?

Před Smíchovem jsem hrál na Kladně, kde jsem moc šancí nedostával. Čekala mě střední škola a na Kladno je to z Prahy daleko. Dozvěděl jsem se o týmu v Praze, který zrovna otevírá dorost. Slyšel jsem, že tu bývá super parta, tak jsem se rozhodl to vyzkoušet. Moc se mi v klubu zalíbilo a nakonec jsem zůstal.

Jak bys zhodnotil letošní sezonu dorostu?

Většina kluků jsou dobří hráči, kteří mají talent a nadání, akorát ho nevyužívají. Musí si začít víc věřit a postupně se vyhrát. K tomu je Smíchov perfektní klub, trenéři tu dávají hodně šancí klukům, kterým to chybí. Tým se pořád buduje, ale je vidět pokrok. Na začátku sezony jsme měli zápasy, které jsme prohráli i 0:14, na konci sezony jsme se stejnými týmy hráli vyrovnané zápasy, i když třeba nakonec bohužel skončily o gól nebo dva pro soupeře.

Jak to uvnitř týmu funguje?

Jak už jsem říkal, parta je tu skvělá. S trenéry máme všichni super vztahy. Není problém k ním kdykoliv zajít a na cokoliv se zeptat, ať už k hokeji, nebo k čemukoliv jinému. Nálada v šatně je vždy dobrá a držíme spolu. Před zápasem si hlídáme, abychom byli všichni soustředění, dokážeme se povzbudit.

V čem se liší Smíchov od klubů a týmů, ve kterých jsi byl dřív?

Dřív jsem hrál na Kladně i na Hvězdě. Tyhle týmy měly větší konkurenci, ale zase lepší zázemí, třeba posilovnu, střelnici… To vše se ale teď začalo stavět i ve smíchovské nové hale. Smíchov je klub, který je tu od roku 1913, měl problémy, ale teď se dost věcí mění. Za pár let by mohl být Smíchov velice úspěšným klubem.

V nové hale hrajeme zhruba od poloviny sezony. Jak se ti tu líbí?

Hala je menší, ale moderní a hezká. Velká výhoda je, že je pět minut od metra Nové Butovice, takže se dobře dojíždí. Ke konci sezony nám postavili i menší bufet, staví se střelnice, zázemí se rozšiřuje. Už tu jsme doma, v hale jsme se usadili a lépe ji známe, takže máme výhodu, když k nám dorazí soupeř.

Kromě dorostu jsi odehrál několik zápasů za juniory a jeden dokonce za muže. Jak se ti se staršími kategoriemi hrálo?

Se staršími se mi hrálo dobře. Kluci v juniorech mě vzali mezi sebe a to platí i o mužích. Bohužel, s juniory jsme moc výher neměli, ale přesto jsme bojovali. A poslední zápas byl vítězný. V mužích jsem odehrál jeden zápas, který taky skončil výhrou. Byly to nové zkušenosti, které mě posunuly dopředu.

Jaké máš další hokejové plány?

Určitě bych se rád podíval do zahraničí. Můj největší sen byla vždycky NHL. Věřím, že pár sezón na Smíchově mi pomůže se zlepšit natolik, abych byl ke svému snu blíž.