Led, inline plocha i písek, zábava a taky dřina. Lišky zahájily letní přípravu

HC Smíchov 1913 | 05.05.2024

Hráčům HC Smíchov se začátkem května odstartovala příprava na novou sezónu. V tréninku už jsou všechny kategorie od nejmenších liščat z přípravky až po juniorku a muže.

Letní příprava má být pestrá a zábavná. Toho se Smíchov drží už dlouhé roky a nic se na tom nemění ani po přestěhování do nové haly. Naopak, zázemí klubu umožnilo na pestrosti i zábavě ještě přidat.

Tréninky jsou rozplánovány na celý týden a hráči se střídají na inline ploše v domácí SPM Areně, na fotbalovém hřišti sousedního Motorletu, na ledě v Kateřinkách i na kurtech pro plážový fotbálek a volejbal v jinonické Beach Areně. Starší kategorie to prokládají ještě posilovnou a off-ice tréninky ve VT Gymu v Letňanech, ve Fitness Station na Radlické nebo výběhy na Dívčích hradech.

„Snažíme se, aby byla suchá co nejvíce pestrá. I když bude náročná, měla by kluky bavit,“ vysvětloval nedávno trenér deváté třídy Honza Vávra, když pro náš web podrobně rozebral přípravu starších žáků.

A platí to i pro mladší kategorie. „Dlouhodobě se v klubu snažíme dát dětem všeobecnou sportovní průpravu, chceme je nadchnout pro sport, ne jen pro hokej. Trénujeme, cvičíme, ale vše probíhá převážně formou her," popisuje také zkušený trenér smíchovské přípravky Jiří Völfl.

A tak se na všech hřištích ozývá hlavně smích. „Nemohli jsme se dočkat. Třítýdenní pauza byla dlouhá a už jsem se hrozně těšil na kluky, na led i na suchou. První trénink mi dal zabrat, ale je to zábava a těším se na další," shrnuje za všechny lišky kapitán mladších žáků Hugo Kozák.

Letní příprava je rozplánovaná až do konce června a naváže na ni tradiční příměstský Fox Kemp, který letos proběhne od pondělí 1. července do čtvrtka 4. července v Ice Aréně v Kateřinkách. Vše pak vyvrcholí předsezónním soustředěním na konci srpna.