Starší žáci v Itálii na Bunnies Cupu

HC Smíchov 1913 | 16. 4. 2024

Starší žáci se na závěr sezony vypravili do italského města Fondo na třídenní Bunnies Cup. Jak turnaj probíhal a co všechno mladé Lišky v Itálii dělaly, pro vás popsal jejich trenér Jan Vávra.

Ve čtvrtek jsme dorazili na zimák, vybalili věci, dali jsme si večeři a jeli se ubytovat. V pátek nás čekal hned ráno první zápas, ve kterém jsme se první třetinu rozkoukávali a dostali dva góly. Potom jsme začali bojovat, ale bohužel už se nám nepodařilo zápas otočit a prohráli jsme 3:4 s Hockey Bunnies. Den jsme strávili na stadionu, hráli fotbálek a užívali si společný čas s týmem. Večer nás čekal ještě jeden zápas, který jsme ovládli vysoko 10:2. Po večeři jsme se přesunuli na hotel a šli včas spát.

Ráno nás čekalo důležité a vyhecované utkání s Černošicemi, ve kterém jsme předvedli bojovný výkon a zvítězili 8:4. Druhý sobotní zápas jsme hráli s pozdějšími mistry celého turnaje. V zápase jsme dlouho drželi vyrovnaný stav, bohužel jsme zápas ale nakonec nedovedli do vítězného konce.

Odpoledne jsme vyrazili na procházku do městečka Fondo a kaňonem zpět k zimnímu stadionu. Po cestě se kluci dokonce vykoupali pod vodopádem. Večer nás čekal pro nás velmi důležitý zápas s italským soupeřem, ve kterém jsme sice dvě třetiny dominovali, ale ve třetí třetině nám soupeř vstřelil rychle tři góly a zápas jsme nezvládli. Večer jsme si užili společné hry na hotelu a šli spát.

V neděli nás čekalo už jen jedno utkání, ve kterém jsme potřebovali získat alespoň jeden bod, abychom mohli bojovat o medaile. Soupeř nás bohužel přehrál a v zápase byl lepším týmem. Tomu odpovídal i výsledek.

Po cestě domů jsme měli lehké problémy s autobusem, ale zdárně jsme dorazili zpět k SPM Areně.

Celkově se turnaj i přes některé nezvládnuté zápasy moc povedl a s hráči jsme si užili společně strávený víkend. Myslím, že nálada na turnaji přesně odrážela celou sezónu a my jsme ji díky tomu velmi příjemně zakončili.