Fox kemp 2023: hokej, všesportovní průprava a zábava

Matěj Černík | 20. 7. 2023

Náš letní kemp oslavil první půlkulatiny – na Icerinku jsme letos měli již pátý ročník. Základ, tedy čtyři dny s tréninky plnými her a zlepšování hokejových dovedností s kamarády z klubu, zůstal stejný. Obměnilo se však trenérské obsazení, tentokrát jen v režii koučů ze Smíchova. Navíc se mladí hokejisté dozvěděli víc o tom, jak se připravit na trénink nebo jak se po výkonu uvolnit.

Kempu se letos zúčastnilo dvacet hráčů od čtyřletých až po juniory. Tomu odpovídala i stavba tréninků – hráči byli rozděleni tak, aby ve skupinách byli všichni stejně nebo podobně staří. Po celý kemp byli na trénincích také dva brankáři mladších žáků, občas doplněni i juniory.

Oproti dřívějším letům nevedli žádné tréninky trenéři studující kurz pro získání licence B. Na ledě i na suchu tak byli jen trenéři našeho klubu – Martin Veselý, Ben Krischke, Michal Gandalovič a Jakub Hejpetr, který se věnoval zejména brankářům.

Kromě dvou tréninků na ledě a dvou na suchu, které se konaly každý den, jsme měli na programu i promítání ukázek akcí z NHL. Hned první den nás navíc navštívil odchovanec Tomáš Hybner, nyní fyzioterapeut hokejového klubu Univerzity Karlovy v Praze.

Jako každý rok náš kemp podporovala celá řada partnerů, kteří hráčům věnovali drobné odměny a kterým za jejich podporu moc děkujeme. Kromě klubové lahve si tak každý odnesl dárky od společností Auto Poly, Stiga a jazykové školy Rolino. Ta věnovala i cenu pro vítěze dovednostní soutěže – poukaz na jazykový kurz. Třeba tak našim hráčům usnadníme budoucí zahraniční angažmá.

Jsme rádi, že se kemp klukům líbil. Hlavní pro nás je, že se všichni posunuli nejen hokejově, ale zejména ti mladší i v samostatnosti nebo týmovém myšlení. Jejich letní práce nám tak dává další chuť do nadcházející sezony a samozřejmě také do příprav příštího Fox kempu!