Konečně doma! Na novém stadionu už se leskne led, čeká nás stěhování

Václav Kozák | 8. 11. 2023

Před rokem ještě na pozemku sousedícím s jinonickým Motorletem strašily náletové dřeviny, teď na něm stojí úplně nová hala s kompletním zázemí a plochou, na které se začíná lesknout led. HC Smíchov 1913 bude mít během pár dní opět domácí stadion.

Do poloviny listopadu ještě musíme vydržet v azylu, ale od 20.11. už vyjedou všechny kategorie k tréninkům a zápasům v SPM Areně v blízkosti obchodního centra Galerie Butovice.

Stadion je připojený na všechny sítě, vybavení v pěti šatnách voní novotou, strojovna jede na plné obrátky, připraveno je sociální zařízení i rolba. Nachystané už je i parkoviště pro 40 aut s vjezdem od Radlické ulice. Připravuje se zázemí na uložení výstroje i rozcvičení hráčů.

„Konečně bude celý klub na jednom místě a celý tréninkový proces tak můžeme posunout tím správným směrem. Stejně tak dostane chod klubu ten správný řád, včetně lepšího zázemí pro hráče i nových rozvojových projektů, které připravujeme," těší se předseda HC Smíchov Michal Gandalovič.

Klub také chystá školičku bruslení a náborové akce, aby přivedl k hokeji děti z širšího okolí. Kdokoliv bude chtít zkusit na novém ledě první krůčky, může po 20. listopadu dorazit na tréninky přípravky každé úterý a čtvrtek od 15:45 nebo v sobotu od 8:30.

„Děti z Prahy 5, které budou chtít hrát hokej, by měly mít odpovídající prostor a podmínky pro tréninky, dostatečné zázemí s kvalitními trenéry,“ říká i investor celé stavby, řídící partner skupiny SPM Slavomír Pavlíček.

Provozovatel stadionu už také spustil rezervační systém pro každého, kdo by si chtěl ledovou plochu pronajmout na tréninky nebo hobby hokej – rezervovat můžete ZDE. Nový web SPM Areny se všemi detaily pak najdete na www.spmarena.cz.

V plánu je pravidelné veřejné bruslení a v dopoledních hodinách mohou led využít místní školy a školky. Klub zároveň rozjede i školičku bruslení pro nejmenší.

„A když to někoho ve škole na tělocviku začne bavit, může s bruslením pokračovat v klubu. Věřím, že hokej dokáže člověku dát nejen sportovní zážitky, ale i spoustu zkušeností do života," dodává Slavomír Pavlíček, který do stavby haly investoval 80 milionů korun a po uzavření legendární Nikolajky tak poskytl klubu HC Smíchov 1913 nový domov.