Mladší žáci budou hrát O Kapku lepší hokej

HC Smíchov 1913 | 30. 1. 2024

Sobotní zápas ligy mladších žáků v domácí SPM Areně proti Sedlčanům odehrajeme s oranžovými stužkami na helmách, abychom alespoň symbolicky podpořili projekt O Kapku lepší hokej Nadačního fondu Kapka naděje. Přijďte v sobotu od 9:45 fandit a můžete také přispět na dobrou věc.

O kapku lepší hokej je projekt nadace Kapka naděje, která již 23 let pomáhá nemocným dětem. Věnuje se hlavně hematologii, onkologii a dětské psychiatrii, kde pomáhá skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu nebo edukaci veřejnosti.

Samotný projekt O kapku lepší hokej se věnuje podpoře dětí s poruchou krvetvorby. Jeho cílem je osvěta o dárcovství kostní dřeně a také zisk finančních prostředků, které mohou pomoci s nákladnou léčbou.

Patronem letošního ročníku je třináctiletý Patrik Luska, brankář Mountfieldu HK, který válčil se zákeřnou nemocí a právě teď bojuje o návrat do branky. Patrikův příběh najdete ve videu na konci článku.

Pokud s námi chcete hrát o kapku lepší hokej, přijďte v sobotu na zápas mladších žáků, kteří se v 9:45 utkají s Tatranem Sedlčany. Kromě fandění budete moct na projekt přispět a pomoct tak nejen Patrikovi k návratu do normálního života. Děkujeme!