Filip Irlbek: dokázali jsme se vzchopit a zahájit druhou část sezony dvěma výhrami

Matěj Černík | 21. 3. 2023

Junioři po přesunu na Icerink neměli lehkou sezonu; řada hráčů odešla, tým se doplňoval hostujícími z jiných klubů a několik kmenových hráčů věkově patřilo do dorostu, který jsme v uplynulé sezoně neměli. Jaké bylo takovému týmu krýt záda? A jak to vypadá s další sezonou? I o tom jsme se bavili s brankářem juniorky, Filipem Irlbekem.

Výsledkově nebyla letošní sezona vydařená. Co bylo podle tebe nejdůležitější příčinou?

Řekl bych, že hlavní příčinnou bylo to, že na začátku sezóny nastoupil nezkušený mladý tým, hlavně z důvodu zranění nebo odchodu spousta hráčů z minulé juniorky, kterému trvalo delší dobu se adaptovat na tempo a styl juniorky.

Byla to pro tebe jako pro brankáře těžká sezona?

Byla to pro mě zatím nejtěžší sezóna, protože jsem do startu sezóny neměl příliš zkušeností z juniorky.

Jak tým za takových výsledků fungoval?

Bohužel mnohokrát, když nebyly výsledky úplně ideální, každý určitě cítil frustraci a bylo to vidět, naštěstí jsme se dokázali jako tým vzchopit a druhou část soutěže jsme začali dvěma výhrami.

Jak vidíš další sezonu juniorů? Dočkáme se lepších výsledků?

Doufám že ano, ale určitě to nebude zadarmo a snad podle toho bude vypadat i suchá příprava.

Přestože hráčů bylo málo, o brankářích se to říct nedá – dva kmenoví, jeden na hostování a jeden na střídavý start. Má to vůbec smysl? A dá se se všemi ostatními brankáři dobře vycházet?

Myslím si, že je dobré mít v týmu konkurenci a vzájemně se hecovat k nejlepším výkonům. S ostatními kluky (brankáři) vycházíme dobře a řekl bych, že zdravá rivalita tam je, ale zároveň se dokážeme v těžkých chvílích vzájemně povzbudit a chtěl bych klukům za to poděkovat.

Pojďme teď trochu odbočit. Pokud si dobře pamatuju, tvůj táta byl v klubu dřív, než ses narodil. Zároveň je dlouhou dobu ve výboru klubu. Je to pro tebe něčím speciální? Víš třeba víc o tom, co se v klubu děje?

Speciální je to hlavně v tom, že ví o mých výkonech od více lidí než jen ode mě, takže mi dokáže lépe poradit, jak se zachovat v určitých situacích na ledě, protože má hráčské zkušenosti a hokeji rozumí.

O tom, co se děje v klubu, spolu příliš nemluvíme, když jsme spolu, tak spíše probíráme výkony mé i týmu.

Jaké jsou tvé další hokejové plány?

Určitě se stále zlepšovat a připravovat se na další sezónu.

Na závěr bych chtěl poděkovat klukům z týmu a panu trenérovi za sezónu.

Díky za rozhovor!