V příští sezóně se posuneme zase o skok dál, říká předseda klubu Michal Gandalovič

Václav Kozák | 15. 3. 2024

HC Smíchov pomalu končí první sezóna v novém působišti v jinonické SPM Areně. Jak se klub zabydlel v nové hale, jaké má plány na novou sezónu a jaké chystá novinky pro stávající i nové hráče a hráčky? Odpovídá předseda a šéftrenér klubu Michal Gandalovič.

Stěhování, nová hala, nové zázemí, intenzivnější tréninky. Michale, jak tyhle změny s koncem náročné sezóny hodnotíš?

Dlouho jsme byli v provizoriu a nemohli jsme se připravovat tak, jak bychom chtěli. To se s novým stadionem úplně změnilo. Konečně máme zázemí, mohli jsme rozplánovat tréninky tak, jak potřebujeme, všechny kategorie trénují pohromadě a můžeme plánovat další vylepšení. Chvíli trvalo než jsme se zabydleli a než se vychytaly některé drobnosti, ale hodnocení je rozhodně pozitivní, jsme v SPM Areně spokojeni.

Jaká vylepšení jsou teď v plánu?

V hale dokončujeme zázemí pro stickhandling a rozcvičování, brzy budeme mít hotovou střelnici a vylepšujeme i zázemí pro hráče a trenéry. Na stadionu také vyrostly nové tribuny pro diváky, funguje bufet. Jsou to třeba drobné, ale pozitivní změny, ze kterých mám radost.

Velkou změnou je i spolupráce se skills trenérem Alešem Hybnerem a jeho Elite Hockey. Jak hodnotíš tento posun v rozvoji mladých hráčů a hráček?

Dovednostní program jsme chtěli spustit co nejdřív po přestěhování do nové haly, což se nám podařilo. Jde o začlenění tréninku dovedností a práce s detailem u kategorií od čtvrté až do deváté třídy. Tréninky jsou zaměřené převážně na bruslení a herní činnosti jednotlivce, ale chceme postupně program posouvat.

Intenzivní příprava na ledě, kde dbáme na kvalitní a přesné provedení daných cvičení v rychlosti, je navíc kombinovaná s přípravou mimo led. A na našich hráčích a hráčkách je určitý posun v konkrétních činnostech znát už po těch pár měsících od spuštění programu.

Takže spolupráce bude pokračovat?

Určitě. Na obou stranách panuje spokojenost, takže chceme celý program s Elite Hockey už od příští sezóny zase o krok posunout a dál rozvíjet.

Soutěžní sezóna je u konce, jaké další plány má klub na tu příští?

Pro vedení klubu sezóna rozhodně nekončí, práce je teď naopak ještě víc. Suchou přípravu máme naplánovanou, využijeme během ní zázemí naší haly a sousední fotbalový areál, hřiště na plážový fotbal i bazén. Všechno máme blízko, což je skvělé. Kombinovat ji budeme i s ledy. Naplánované je také soustředění pro všechny kategorie a finišuje příprava rozpočtu. V příští sezóně určitě chceme otevřít více kategorií než doposud a hrát ročníkové soutěže. Postavíme také všechny týmy v minihokeji.

Jaké kategorie přibudou?

Vloni jsme po delší době opět otevřeli dorost, rozšířila se hráčská základna, někteří hráči se do klubu vrátili. V příští sezóně určitě otevřeme devátou třídu, což je pro mladší hráče rozhodně lepší než hrát tříročníkovou soutěž dorostenců. Zvažujeme ročníkové soutěže i v dalších kategoriích, je to náš dlouhodobý cíl. Věříme, že hráčskou základnu udržíme a přijdou k nám i další hokejisté a hokejistky.

Čím chce klub nové hráče oslovit?

U malých dětí určitě nadšenou prací našich trenérů, rozumnými časy tréninků a zdravou kombinací hokeje, zábavy a všesportovní přípravy podle naší klubové filozofie. Děti mohou kdykoliv dorazit a zapojit se do tréninků, nábor děláme v podstatě v průběhu celého roku.

Starším kategoriím potom nabízíme kompletní program, kde jsou tréninky rozděleny v týdenním cyklu na týmové a dovednostní ve spolupráci s Elite Hockey. Trenéři spolu úzce spolupracují a vytváříme tak systém, na který může navázat optimální hodnocení a rozvoj hráče. A to včetně dalšího individuálního rozvoje, který můžeme doporučit rodičům konkrétního hráče.

Myslím si, že se jedná o poměrně unikátní rozvojový program, kdy mají hráči optimální rozložení tréninků, pracují na rozvoji dovedností a zároveň mají v týdenním cyklu vhodně rozloženou zátěž. Vše je v souladu s filosofií klubu a s naší vlastní metodikou. Součástí je také spolupráce s kondičním trenérem a fyzioterapeutem.

Věříme, že tento systém výchovy hráče nás v příštích sezónách opět výrazně posune.