Mladší žáci A: sezona 2021/2022 přinesla mnoho zkušeností

HC Smíchov 1913 | 27. 3. 2022

V letošní sezoně ve Smíchovském dresu nastupovala do oficiálních soutěží hned tři družstva mladších žáků. Mladší žáci A, tvořeni do značné míry nově příchozími, z nich hráli nejvyšší soutěž, a rozhodně se v ní neztratili. Bližší hodnocení v tomto článku přináší trenér týmu Richard Jareš.

Ročník 2009 měl možnost změřit své schopnosti ve velice silné soutěži žákovské ligy. Tato sezóna klukům přinesla mnoho zkušeností s vyrovnanými zápasy, do kterých museli dát to nejlepší, co umí. Sehráli jsme mnoho vydařených zápasů, kde jsme hráli jako silný tým a náš výkon byl vyrovnaný nejsilnějším týmům soutěže. Zároveň jsme si prošli i slabším obdobím, což potká každý tým.

Tato sezóna byla velice vyčerpávající, jelikož jsme se stále potýkali s dopady covidu na sportování dětí a organizačně nebylo úplně jednoduché v těchto podmínkách fungovat. I z tohoto důvodu bylo vystupování našeho týmu odpovídající výsledkům. První čtyři týmy soutěže postoupily zaslouženě do nadstavbové části a my byli zaslouženě těsně v závěsu.

Celý tým včetně trenérů by chtěl ocenit zejména podporu hráčů z ostatních kategorií, kteří nám chodili fandit na každé domácí utkání a stali se našim šestým hráčem na ledě.