Tomáš Poledňák: týmovost nás táhne celou sezonu

Matěj Černík | 28. 3. 2023

Sezona starších žáků byla plná gólů – některé zápasy lišky vyhráli dvouciferným rozdílem, v jiných zase hodně prohráli. Jak se dařilo týmu v černošickém azylu a jak se se změnami museli vypořádat hráči? Zeptali jsme se útočníka starších žáků, Tomáše Poledňáka.

Tématem číslo jedna letošního roku je už od minulého května konec Nikolajky. Jaké to bylo, hrát a trénovat v Černošicích?

Bylo těžké si na to zvyknout, ale po pár měsících se na to zvyknout dalo. Pro mě to bylo těžké i proto, že Nikolajku jsem měl hodně blízko.

Bylo to náročnější i po organizační stránce? Co třeba dojíždění?

Rozhodně to bylo více náročné organizačně, ale to dojíždění se nějak dalo stíhat, pokud jsem neměl školu.

Byly pro tebe náročné ranní tréninky?

Na ty jsem bohužel nechodil, protože jsem to nestíhal se školou.

Jak bys zhodnotil sezonu z hokejového pohledu? Čím to, že padalo tolik gólů?

Bylo to tím, jak jsme se všichni znali, takže jsme byli sehraní a drželi jsme spolu už dlouhou dobu. To se také odráželo na našich výsledcích a ukázali jsme v nějakých zápasech velice dobré výkony. Vlastně ta týmovost nás táhne celou sezónu, a proto jsme dávali tolik gólů.

Tvůj ročník hrál dlouhou dobu pod Jakubem Janouškem, letos byl vaším hlavním trenérem Martin Veselý. Jaké to s ním bylo?

Určitě to bylo dobré, já jsem už pana trenéra Martina Veselého znal předtím, takže jsem věděl, co od toho čekat. A tuhle sezónu bych hodnotil určitě pozitivně, protože pan trenér Martin Veselý je dobrý a rozhoduje se vždy správně.

V týmu určitě patříš k nejvýraznějším postavám. Jaké to je? A využíváš toho nějak ve prospěch týmu?

Je to v tomhle týmu strašná výhoda, protože pomáháte těm mladším v rozvoji v hokeji a pomáháte jim a motivujete je. Určitě toho využívám, protože mám více zkušeností samozřejmě a ty se jim snažím předat.

Jaké máš s hokejem plány do budoucna?

Bude se snažit se zlepšovat a podle toho uvidím, jak se to bude rozvíjet všechno.